Daugelį dešimtmečių tarptautinės korporacijos ir turtingi asmenys naudojasi tarptautinėmis apmokestinimo sistemomis, kad sumažintų savo mokesčius beveik iki 0 proc. Nyderlandų, Airijos ir Liuksemburgo patronuojamosios įmonės yra įprastos tarptautinėms korporacijoms, o mažos salų šalys, pvz., Bahamos ar Kaimanų Salos, turi milijardus neapmokestinamųjų pajamų.
Nors mažesni mokesčiai ir specialios taisyklės pritraukia įmones ir asmenis trumpalaikei kelių mažų mokesčių šalių naudai, ilgalaikė žala viso pasaulio visuomenėms praranda trilijonus mokesčių.
Mažesnių mokesčių tarifų taikymas siekiant pritraukti korporacijas yra prasmingas, kai tokios bendrovės kuria darbo vietas ir gerovę šalyje, tačiau šiandienos pasaulyje produkto kūrimo ir pardavimo vieta yra atskira. Bendrovė perduoda darbo vietas į pigiausią šalį, o kitoje pasaulio pusėje – už savo produktų pardavimą.
Šalys, kuriose taikoma pernelyg konkurencinga mokesčių sistema arba kurios netgi sąmoningai veikia kaip mokesčių vengimo tarpininkės (Nyderlandų sandwichas), turi būti baudžiamos ir traukiamos atsakomybėn už jų daromą žalą.
Tokios bendrovės kaip „Google“, „Apple“ ir „Microsoft“ turi prisidėti prie visuomenės, kaip ir visos kitos įmonės, ir neturėtų būti viršesnės už įstatymus ir mokėti mažesnius mokesčius nei bet kuri kita mažesnė bendrovė.
Siekdama panaikinti visas mokesčių spragas ir saugų prieglobstį, ES turi siekti sukurti pernelyg plataus masto mokesčių sistemą, kurios kiekviena šalis laikytųsi. Jei bendrovė nenori mokėti mokesčių šalyje, iš kurios gauna milijardus pelno, jai turėtų būti skirta bauda nesumokėtų mokesčių suma arba jai turėtų būti uždrausta vykdyti bet kokią veiklą. ES turi didžiulę sverto jėgą ir gali nuspręsti uždrausti visos ES korporaciją, kurios nė viena bendrovė neskatintų mažesnių mokesčių.
- Kategorijos
Pateikite komentarą
Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.Pastabos