Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Kaip interneto svetainė europa.eu galėtų tapti mūsų mėgstama kasdiene „centrine aikšte“?

Autorius: Kurt LINDEROOS |
Atnaujinta: 06 February 2025 |
Peržiūrų skaičius: 117

Jūs praleidžiate vis daugiau ir daugiau savo laisvo laiko "nykščio lygio" socialinėje žiniasklaidoje - ir rezultatas dažnai yra tik jausmas, kad praleidžiate laiką. Laimėjo tik skaitmeniniai gigantai.

Jūsų gyvenimas ir namai yra jūsų reikalas. R&D dvasia socialinėje žiniasklaidoje būtų labai svarbi rytoj

Jūs esate Europos Sąjungos dalis ir esate jos "į jus orientuotos" naujos politikos dalis.

Sąjunga pareiškė, kad daugiausia dėmesio bus skiriama piliečiui ir jo interesams. Tai reiškia, kad pradžios tinklalapis europa.eu turėtų ir galėtų būti išties prasminga ir įdomi kasdienė priemonė 450 mln. žmonių.


Tam reikia naujo aiškaus mąstymo ir jo įgyvendinimo struktūrizuojant europa.eu lygių turinį ir jo teikimą, pradedant nuo lemiamo pirmojo puslapio. 

1
Balsavimas

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Savannah Schuurbiers | 06 February 2025

Hi Kurt,

Thank you for sharing your idea!

If you're looking to connect with others who might be interested in developing this European Citizens Initiative, we recommend using the ECI Forum's Connect function. It’s a great way to find and reach out to other registered users who share similar interests. You might find potential signatories or organisers who can help bring this initiative to life!

If you have any questions about launching this initiative and would like to receive independent legal, campaigning, or fundraising advice, ask our experts on the ECI Forum.

Kind regards,

The ECI Forum Team

Mat Falk | 10 March 2025

Iniciatyva

Nors pritarčiau tokiai iniciatyvai, nemanau, kad jos apskritai reikėtų reikalauti. Tokie dalykai šiuo metu turėtų būti tarp 10 svarbiausių mūsų prioritetų.

Socialinė žiniasklaida

Portalas galėtų atkreipti piliečių dėmesį į decentralizuotas paslaugas ir programinės įrangos alternatyvas. Socialinė žiniasklaida čia vaidina svarbiausią vaidmenį.

Pastaraisiais metais įvykę įvykiai parodė, kas nutinka, kai centralizuotos aido kameros, plataus masto priešiškų jėgų skleidžiama klaidinga informacija, mikrotikslinė reklama ir nepatikrintas duomenų rinkimas vyksta beprotiškai.

Tai per daug galios ir duomenų tik kelių didelių korporacijų rankose (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_social_platforms_with_at_least_100_million_active_users)

Ką gali padaryti ES

Dabar kaip niekad svarbu, kad ES savo piliečiams sukurtų saugų ir patogų prisijungimo prie federacijos ekosistemos portalą (decentralizuota socialinė žiniasklaida ir kitos paslaugos, žr. https://www.edps.europa.eu/data-protection/our-work/publications/techdispatch/2022-07-26-techdispatch-12022-federated-social-media-platforms_en).

Egzistuoja decentralizuoti sprendimai (Mastodon, Matrix, Lemmy ir kt.) ir tai yra puiki galimybė daugeliui vartotojų pereiti ir suteikti jiems įrankius, kad jų socialinė žiniasklaida patektų į savo rankas. Atrodo, kad didelė kliūtis yra painiava dėl atvejų / serverių ir kaip prisijungti prie kitų.

ES galėtų sumažinti šią kliūtį, suteikdama galimybę pradėti kelionę vieno langelio principu, pavyzdžiui, su Mastodonu. Platinti naudotojus įvairiose esamose instancijose, atsižvelgiant į jų interesus, arba verčiau naudotis savo oficialiais serveriais, pvz., https://ec.social-network.europa.eu/, bet atvira registracija ES piliečiams. Galite teigti, kad tai būtų šiek tiek centralizuota, tačiau vartotojas, kuris prasidėjo prisijungimo serveryje, nėra su juo susietas ir vėliau gali perkelti savo paskyrą į kitą egzempliorių, jei nori tai padaryti.

Didesnis naujų naudotojų antplūdis padarytų decentralizuotą socialinę žiniasklaidą labiau paplitusią, paspartintų plėtrą, padidintų naudojimo galimybes ir savo ruožtu pritrauktų daugiau naudotojų.

Potencialus naudotojų skaičius ES tikriausiai yra maždaug 40–50 mln. „Twitter“ naudotojų ir 10 mln. „Reddit“ naudotojų, jei VISI iš jų pakeistų savo teikėją (tam tikras sutapimas). Net gauti nedidelę dalį šių vartotojų būtų pakankamai, kad ji taptų pagrindine, ir jie net neturėtų palikti didelių platformų, jei jie to nenori. 

Tas pats pasakytina apie didžiausią „Meta“ rinkos dalį (apie 300–400 mln. ES naudotojų), kurią iš dalies galėtų perimti decentralizuotos paslaugos ir kuri iš dalies galėtų atitekti privačioms įmonėms ES arba ištisinio šifravimo išorės paslaugoms. Pavyzdžiui, "Signal" atėmė daug vartotojų iš "WhatsApp" (apskaičiuota, kad jie turi apie 70 mln.

Priklausomai nuo to, kiek ES nuspręs dalyvauti šiame procese, jis gali būti net ne brangus ar pernelyg sudėtingas. Mano svajonė, žinoma, būtų visapusiškas ES dalyvavimas, finansavimas arba alternatyvų teikimas visoms didelėms socialinės žiniasklaidos platformoms. Valstybės narės turi pinigų, kad galėtų juos naudoti net negaudamos pelno.

Esami projektai?

Ar kas nors žino, ar šia kryptimi vykdomas koks nors oficialus ES planas ar projektas (decentralizuota socialinė žiniasklaida arba privatumui palankios centralizuotos alternatyvos)?

Aš dar nepadariau jokių išplėstinių paieškų, todėl iki šiol mačiau tik keletą su "blockchain" susijusių baltųjų popierių ir daug fragmentacijos.

Išvada

Ar reikia kreiptis į „Facebook“ grupę dėl diskusijų apie ES?

„Twitter“ yra numatytoji akcijų pasirinkimo galimybė ES portale?

450 mln. piliečių yra stiprūs, bet priklausomi nuo didelių korporacijų?

Užteks. Mes galime padaryti geriau. Laikas pokyčiams.

 

Ačiū visiems, kad klausotės mano TED kalbos.