Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Sociālo plašsaziņas līdzekļu un jauno digitālo plašsaziņas līdzekļu regulējums ar vecuma novērtējumu

Autors: Inactive user |
Atjaunināšanas datums: 15/10/2021 |
Skatījumu skaits: 686

Labdien!

 

ES vēlējos piedalīties forumā, jo es atgriezos pie jautājuma, kas mani satrauc kā tēvs, un es nezināju, kur šajā jomā varētu ierosināt pilsoņu iniciatīvu. ES vēlētos saņemt padomu par to, vai tas tiešām ir šīs platformas temats.

 

ES atnācu pie idejas, jau iepriekš pateicos:

 

Mērķis:

Nodrošināt, ka katras Eiropas Savienības pilsoņu vecuma grupas patērētais saturs ir atbilstošs, īpašu uzmanību pievēršot vismazākajiem. 

 

Priekšlikums:

Viena no galvenajām bērnu problēmām mūsdienās ir bērnu eksponētība sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Mums ir ne tikai atkarības problēmas, bet arī depresijas, merkantilitizācijas, hiperseksualizācijas u. c. problēmas. 

Varētu būt naivi domāt, ka turpmākajās desmitgadēs šo problēmu risinājums būs tikai vecāku ziņā. Tā kā jauno tehnoloģiju izmantošana arvien vairāk sakņojas sabiedrībā, ir neizbēgami, ka bērniem arvien vairāk būs pieejams digitālais saturs. 

Tādēļ, lai regulējums atbilstu šo tehnoloģiju attīstībai, ir nepieciešams regulēt saturu, kas ir pieejams visjaunākajiem un visneaizsargātākajiem. Tas ir ļoti lietderīgi, ņemot vērā to, ka lielākajai daļai audiovizuālo plašsaziņas līdzekļu jau ir īpaši noteikumi tajā pašā jomā. Piemēram, videospēles ir sertificētas kā PEGI (Pan-european Game Information) vai filmām ir vecuma noteikšanas sistēma, kas atšķiras atkarībā no ģeogrāfiskās atrašanās vietas. 

Tāpēc mēs ierosinām, ka visu šo sociālo plašsaziņas līdzekļu satura radītāju kanāls jāklasificē atbilstoši viņu publicētā satura veidam un ka sociālajiem plašsaziņas līdzekļiem būtu jānovērš tas, ka šis saturs sasniedz nepilngadīgos, kuri ir nepilngadīgi. 

Šajā nolūkā sociālajiem plašsaziņas līdzekļiem savā ziņā vajadzētu būt pienākumam saviem lietotājiem praktizēt vienkāršu KYC, lai pārliecinātos par to personu vecumu, kuras skatās saturu. No otras puses, satura radītāji tiktu klasificēti pēc parametriem, kas līdzīgi tiem, kurus izmanto videospēlēs un filmās, īpašu uzmanību pievēršot šādiem datiem:

 

Seksuālo attēlu izmantošana

Erotiska vai stereotipiska cilvēka ķermeņa stereotipa 

— Vardarbība 

— apvainojumi un nepiemērota vārdnīca 

— Produktu tirgvedība un reklāma 

Mēs nerunājam, ka šis saturs būtu jāaizliedz. Tā tas nav, mēs nepārbaudām, vai erotiskais saturs ir piemērots. Svarīgi ir izlemt, kurā vecumā var redzēt katru lietu. 

Piemēram, 5 gadus vecam bērnam nevajadzētu būt mārketinga kampaņas mērķim, izmantojot ietekmētājus noteiktos kanālos. Vai, iespējams, 7 gadus vecs, ir pāragri aplūkot saturu, kas var palīdzēt bērnu hipeksualizācijā. 

Ja satura radītājs vēlas, lai dažas publikācijas, kas veltītas visām auditorijām un citām, būtu piemērotākas pieaugušajiem, būtu lietderīgāk, ja tam būtu atsevišķi kanāli un katram no šiem kanāliem būtu vispiemērotākā vecuma klasifikācija.

 

0
Balss

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.

Komentāri

Inactive user | 23/10/2021

Vai ir kāds, kas varētu sniegt informāciju par to, vai tas ir kaut kas vērtīgs, lai mēģinātu sākt ar to nodarboties kā iniciatoram?

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Forum Team | 26/10/2021

Godātais Jordi Nebot Carda kungs!

Liels paldies, ka piedalījāties forumā. Mēs to izlasījām ar lielu interesi.

Lai atbildētu uz Jūsu jautājumu, lūdzu Jūs iesniegt jautājumu foruma funkcijai“Seka padomdevējs“. Tādējādi juridiskie eksperti varēs jums sniegt īpaši pielāgotu atbildi uz šo jautājumu.

Lūdzu, informējiet mūs par to, vai jums ir kādi papildu jautājumi vai komentāri!

Ar cieņu

Jūsu Eiropas pilsoņu iniciatīvas foruma komanda

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Inactive user | 30/10/2021

Labdien!

ES neuzskatu, ka regulējums, kas balstīts uz vecumu, ir atbilstošs. Tā kā šāda veida regulējumu arī var viegli apiet, tam arī nav jēgas.

Drīzāk, manuprāt, ir jāsniedz informācija skolās, vai nu izmantojot finansējumu no ES dalībvalstīm vai pašas ES. Bērni un pusaudži ir jāinformē par riskiem, kas saistīti ar sociālo plašsaziņas līdzekļu izmantošanu. Šo problēmu būs iespējams atrisināt tikai ar izglītības palīdzību. Noteikumi un aizliegumi neiederas liberālā ES.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Jenni Carbone | 22/02/2023

Vecuma noteikšanas sistēmas ir viens no risinājumiem, kas var palīdzēt vecākiem labāk pārvaldīt tāda veida saturu, ar kādu viņu bērni saskaras tiešsaistē.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Hasan Zaheer | 14/12/2023

Šis pants sniedz pozitīvu un saprātīgu priekšlikumu, lai kliedētu bažas par bērnu pakļaušanu nepiemērotam saturam sociālajos medijos. Ierosinājums klasificēt satura radītājus un ieviest vecumam atbilstošus ierobežojumus atbilst spēkā esošajiem noteikumiem citos plašsaziņas līdzekļos, nodrošinot praktisku risinājumu. Uzsvars uz pārskatatbildību, izmantojot KYC procesu, palielina drošības līmeni, padarot to par pārdomātu un konstruktīvu pieeju gados jaunu lietotāju aizsardzībai tiešsaistē. Lai spēle būtu reālistiska, ir jāmēģina FIFA Mobile Soccer Game.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?