- Uzavřeno
- Řečníci
- Kristina Krajnc, právní poradkyně iniciativy „My Voice, My Choice“, Veronika Povž, vedoucí komunikace iniciativy „My Voice, My Choice“, Théo Giubilei, organizátor iniciativy „PsychedeliCare“
- Kategorie
Záznam webináře je k dispozici níže.
Řečníci:
Elisa Lironiová, programová ředitelka – Evropská demokracie, ECAS
Nils Kluger, iniciativa „Stop the Finning - Stop the Trade“ („Zastavme odstraňování žraločích ploutví – zastavme obchodování s nimi“)
John Holland, poradenská firma Holland and Partners Communications
Jazyk: angličtina
Pokud jste webinář zmeškali, podívejte se na jeho videozáznam (v angličtině)
Program webináře
1. Úvodní slovo Elisy Lironiové
2. Prezentace Nilse Klugera, zástupce iniciativy „Stop Finning – Stop the Trade“
3. Diskuse účastníků s řečníkem
4. John Holland, poradenská firma Holland and Partners Communications
5. Diskuse účastníků s řečníkem
6. Ukončení
Na tomto webináři zazní odpovědi na tyto otázky:
– Jak jste vedli účinnou a úspěšnou kampaň „Stop Finning – Stop the Trade Initiative“ („Zastavme odstraňování žraločích ploutví – zastavme obchodování s nimi“) v době, kdy vnější okolnosti, jako pandemie covidu-19, odvracely od vaší kampaně pozornost? Jaké nástroje jste použili a které byly ve vaší kampani nejúčinnější?
– Existovaly kromě pandemie covidu-19 i jiné vnější okolnosti a/nebo události, které vám ztěžovaly vést účinnou kampaň? Pokud ano, jak jste tyto obtíže překonali?
– Cílem každé iniciativy je zviditelnit ji a zvýšit povědomí občanů EU o jejím tématu, aby získala alespoň 1 milion podpisů. Jak vést účinnou kampaň, pokud vnější okolnosti a události ve světě odvádějí od vaší kampaně pozornost? Jaké nástroje lze použít k vedení účinné kampaně?
– Jaké jsou hlavní tipy a osvědčené postupy, o které se můžete s publikem podělit, pokud jde o způsob vedení kampaně v obtížných celosvětových podmínkách, jako je pandemie covidu-19 či válka na Ukrajině?
Klíčové poznatky z webináře:
– Zaangažujte vaše signatáře: požádejte je, aby se stali dobrovolníky ve prospěch iniciativy. Udržíte tak lidi v kontaktu s vaší iniciativou, což vám pomůže šířit povědomí o ní mezi ostatní občany.
– Vytvořte pro potřeby vaší iniciativu samostatný účet v sociálních médiích.
– Zdůrazňujte celkový dopad iniciativy. Občané, kteří iniciativu podepsali, by měli zřetelně vidět její smysl.
– Přibližte svou iniciativu lidem a prezentujte, jaký bude její reálný účinek.
– Používejte vizuální prvky, které nevyžadují mnoho textu – jeden obrázek nahradí tisíc slov.
Vyjádření uvedená na Fóru evropské občanské iniciativy odrážejí pouze názory jejich autorů a nelze je v žádném případě považovat za vyslovení postoje Evropské komise nebo Evropské unie.