- Lõppenud
- Esinejad
- Kristina Krajnc, algatuse „My Voice, My Choice“ õigusnõunik, Veronika Povž, algatuse „My Voice, My Choice“ kommunikatsioonijuht, Théo Giubilei, algatuse „PsychedeliCare“ korraldaja
- Kategooriad
Veebiseminari salvestis on kättesaadav allpool
Külalisesinejad:
Julie Steendam (Euroopa kodanikualgatuse „Right to Cure“ („Õigus ravile“) korraldaja)
Ella Jakubowska (Euroopa kodanikualgatuse „Reclaim Your Face – Civil society initiative for a ban on biometric mass surveillance practices“ („Kodanikuühiskonna algatus massilise biomeetrilise jälgimise keelustamiseks“) korraldaja)
Daniela Vancic (organisatsiooni Democracy International Euroopa programmijuht)
Arutelu juht: Flavio Grazian, Euroopa Kodanike Teenistuse (ECAS) osalusdemokraatia juht
Keeled: EN
Kui teil jäi veebiseminar otseülekandes nägemata, vaadake videosalvestist (kättesaadav inglise keeles), et õppida käimasolevate algatuste korraldajate ja ekspertide kogemustest seoses strateegiatega ühe miljoni allkirja kogumiseks ja liikmesriikides kehtivatest erinevatest künnistest. Kõnelejad jagavad ka oma kogemusi allkirjade kogumisel COVID-19 ajal ja selle kohta, kuidas hoida oma kampaaniad koroonapiirangute tingimustes paindlikud. Ekspertide arutelu käigus uuritakse ka seda, kui oluline on valmistada ette ja korraldada strateegilisi kampaaniaid nii internetis kui ka isiklikult, et edukalt allkirju koguda.
Julie Steendam on Euroopa kodanikualgatuse „Right to Cure – No Profit on Pandemic“ koordinaator. Kampaania käivitati 2020. aasta novembris ja nüüdseks on see enam kui 300 Euroopa organisatsioonist koosnev koalitsioon, mille eesmärk on koguda miljon allkirja, et võtta Euroopa Komisjonis vastu seadusandlik ettepanek, et COVID-19 vastastest vaktsiinidest ja ravimeetoditest saaks avalik hüve.
Ella Jakubowska on Euroopa digitaalõiguste võrgustiku (EDRi) poliitika- ja kampaaniaametnik. Varem töötas ta inseneri- ja tehnoloogiaettevõttes ning uuris seejärel inimõiguste, tehnoloogia ja ühiskonna kokkupuutepunkti feministlik-sotsioloogilisest vaatenurgast. Ühendkuningriigist pärit Ella elab nüüd Brüsselis, kus ta edendab inimeste digitaalsete õiguste kaitset ELis.
Daniela Vancic on Euroopa programmijuht organisatsioonis Democracy International, mis edendab kodanike suuremat osalemist poliitiliste otsuste tegemisel, ning tal on kogemusi Euroopa kodanikualgatusega alates selle vahendi loomisest. Danielal on nelja-aastane kogemus kampaaniate korraldamisel ja võrgustike loomisel ning viimase kolme aasta jooksul on ta ellu viinud Democracy Internationali korraldatavaid Euroopa kampaaniaid. Daniela on teinud ulatuslikku tööd Euroopa kodanikualgatusega, pakkudes korraldajatele kampaaniate korraldamise ja rahaliste vahendite kogumise alast nõustamist, toetades vahendit käsitleva määruse jõulisemat rakendamist ning muutes vahendi kodanikele tuntumaks.
Flavio Grazian on Euroopa Kodanike Teenistuse (ECAS) osalusdemokraatia juht, kes tegeleb ELi projektide väljatöötamise ja elluviimisega, pöörates eritähelepanu Euroopa kodanikualgatusele ja osalusdemokraatiale ELi tasandil. Ta on Euroopa kodanikualgatuse foorumi projekti koordinaator.
Veebiseminari kava
1. Sissejuhatus: Flavio Grazian [0.–4. minut]
2. Ülevaade Euroopa kodanikualgatusest: Flavio Grazian [4.–15. minut]
3. Paneelarutelu: Julie Steendam, Ella Jakubowska ja Daniela Vancic [15.–56. minut]
4. Küsimuste ja vastuste voor: Julie Steendam, Ella Jakubowska ja Daniela Vancic [56.–72. minut]
See veebiseminar annab vastused järgmistele küsimustele.
- Millised on peamised soovitused tõhusa allkirjade kogumise strateegia ettevalmistamiseks ja oma algatusele toetuse saamiseks?
- Kuidas Euroopa kodanikualgatuse jaoks allkirjade kogumine praktiliselt välja näeb (milliseid keeli, platvorme ja kanaleid kasutada ja kuidas)?
- Kuidas COVID-19 piirangute ajal edukalt allkirju koguda?
Veebiseminari peamised järeldused on järgmised.
- Isiklikud sidemed on allkirjade kogumisel olulised. Oma algatuse paremaks tutvustamiseks võivad korraldajad koostada sõnumeid (igat liiki platvormide jaoks, sh kiirsõnumeid), mida algatuse toetajad saavad seejärel oma võrgustikus jagada.
- Edukas allkirjade kogumine on võimalik, järgides COVID-19 piiranguid. Korraldajad võivad isegi keskenduda isiklike kontaktide loomisele telefonikõnede kaudu. Nad peaksid olema kindlad, et annavad internetis jagamiseks hõlpsasti tõlgendatavat teavet, ja olema loovad sümboolsete meeleavalduste suhtes – ka üks ettevõtmist toetav inimene võib äratada meedia tähelepanu!
- Korraldajad peaksid oma kommunikatsioonistrateegiat hoolikalt kavandama: nad peaksid määratlema oma sihtrühma ja kohandama oma sõnumit, kasutades eri kanaleid (sotsiaalmeedia, videod, artiklid, telefonikõned, uudiskirjad) ja keeli (ELi ametlikud keeled ja isegi vähemuskeeled!). Hõlpsamaks kaasamiseks peaksid nad sõnumit lihtsustama.
- Aktiivne teavitustegevus ja partnerluste loomine on võtmetähtsusega. Korraldajad peaksid kindlasti võtma ühendust kodanikuühiskonna organisatsioonidega, et kasutada ka nende võrgustikke, ning keskenduma sellele, et muuta nende teema üldsusele asjakohaseks ja äratuntavaks.
- Suunake oma sõnum mõjukatele sidusrühmadele, et suurendada teadlikkust küsimustest ja tuua teema avalikult luubi alla, sõltumata allkirjade kogumise tulemustest.
Euroopa kodanikualgatuse foorumil avaldatud arvamused kajastavad üksnes nende autorite seisukohta. Neid ei saa mingil juhul pidada Euroopa Komisjoni ega Euroopa Liidu seisukoha väljenduseks.