Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Jauniešu piesaistīšana Eiropas pilsoņu iniciatīvai: problēmu un risinājumu izcelšana

Atjaunināšanas datums: 21/11/2023

Nesen rīkotajā tīmekļseminārā ar jaunajiem EPI organizatoriem tika norādīts, ka Eiropas mēroga kampaņu sasaistīšana ar svarīgiem vietējiem jautājumiem un ietekmīga interaktīva digitālā satura radīšana ir galvenie elementi sekmīgā pieejā jauniešu piesaistīšanai. 

Tīmekļseminārā, kas notika 2023. gada septembrī, pulcējās iniciatīvas “Eiropas EcoScore” organizators Elsa Kraemer, iniciatīvas “Zaļie dārzi” organizators Almog Yoana Sade un Jauno Eiropas federālistu (JEF) priekšsēdētāja vietniece Christelle Savall, kuri dalījās pieredzē par to, kā iesaistīt jauniešus EPI. Šajā rakstā mēs parādām uzvarējušās stratēģijas, kuras viņi izklāstīja tīmekļseminārā un kuras varētu palīdzēt turpmākajiem EPI organizatoriem iesaistīties, mobilizēt un iedvesmot jauniešu līdzdalību.

Engaging young people, what you need to know - banner with ECI logos

Eiropas pilsoņu iniciatīvas publiskošana

ELSA Kraemer un Almog Yoana Sade apsvēra savu kā jauno EPI organizatoru pieredzi, uzsverot, ka pirmā problēma, ar ko viņi saskārās parakstu vākšanas laikā, bija izpratnes trūkums par EPI instrumentu. Christelle Savall (JEF) paskaidroja, ka organizatoriem vispirms ir jāpalielina informētība par jautājumu, kuru viņi vēlas risināt, un pēc tam ir jāpalielina informētība par pašu EPI instrumentu kā svarīgu līdzdalības demokrātijas mehānismu, pirms viņi var sākt pieprasīt pilsoņu parakstu. Viņu pieredze pastiprina izglītības un informēšanas būtisko nozīmi EPI potenciāla izmantošanā. 

Dalībnieki norādīja, ka organizatoriem būtu jāizstrādā un jāīsteno divvirzienu kampaņas stratēģija, kas nodrošinātu, ka tiek efektīvi izcelts gan tās cēlonis, gan mehānisms. Šī pieeja ne tikai pastiprina to, cik svarīgs ir iniciatīvas mērķis, bet arī padara EPI par spēcīgu pārmaiņu mehānismu. Tikai ar šo holistisko pieeju viņi uzskata, ka EPI var patiesi mobilizēt jauno Eiropas pilsoņu kolektīvo spēku, lai panāktu transformatīvas pārmaiņas.

Lasiet arī: 

Padariet to zināmu, “Make it Fun, Show Them the Impact!”

Visiem potenciālajiem organizatoriem: Dodies uz to, jo tas ir patiesi vērtīgs un tu vari daudz iemācīties!

EPI kampaņas lokalizācija

Lai gan viens miljons parakstu sekmīgai EPI ir solījums ES līmenī, Elsa Kraemer uzsvēra, ka ir svarīgi jūsu kampaņā par prioritāti noteikt EPI tēmas vietējos aspektus, kur vietējās kustības var dot impulsu un virzīt uz priekšu jūsu cēloni. 

Phone with "sign here" post it note

Kellija Sikkemas fotogrāfija uz Unsplash

Maksimāli izmantot savus digitālos kanālus

ELSA Kraemer ieteica izveidot lietotājdraudzīgu kampaņas tīmekļa vietni, kurā skaidri norādīts, ka ar dažiem klikšķiem jūs varat parakstīt iniciatīvu un veicināt izmaiņas. Viņa piebilda, ka ir svarīgi padarīt vietni interaktīvu un izmantot sociālo plašsaziņas līdzekļu platformas, izmantojot video ruļļus, jo īpaši saturu, kurā redzami organizatori, kas popularizē EPI, un vizuāli pievilcinot infografikas iesaistīties un informēt.

Tāpat Christelle Savall uzsvēra sociālo plašsaziņas līdzekļu izšķirošo nozīmi. Spēcīgas klātbūtnes tiešsaistē veidošana ir ļoti svarīga, lai uzrunātu jaunāko paaudzi. Ir būtiski kampaņas jautājumu uzskatīt par ārkārtīgi svarīgu, koncentrējoties ne tikai uz pašu EPI, bet arī pievēršoties konkrētajai problēmai un piedāvājot dzīvotspējīgus risinājumus. Izmantot sociālo plašsaziņas līdzekļu spēkus, lai izveidotu kustību, kas virza parakstus. Turklāt jāatzīst, ka daudzi jaunieši ar savu tīklu starpniecību — draugi vai apvienības, ko viņi seko, — uzklausa par EPI. Pielāgojiet savu kampaņu, lai izmantotu šo potenciālu, veicinot šo ietekmīgo saikni iniciatīvas atbalstam un popularizēšanai.

Almog Yoana Sade ieteica visaptverošu tiešsaistes un bezsaistes pieeju. Organizatoriem būtu jāizmanto sociālo mediju platformas (piemēram, Instagram, Twitter, TikTok), WhatsApp grupas un labi uzturēta tīmekļa vietne, lai izplatītu informāciju un atvieglotu parakstīšanu; un sadarboties ar jauniešiem, izmantojot dažādus pasākumus gan tiešsaistē, gan klātienē, lai nodrošinātu plašu auditoriju. 

Pamatojoties uz savu pieredzi, jaunie organizatori ieteica rīkot paneļdiskusijas ar jauniešiem un piedalīties attiecīgos pasākumos, lai veicinātu izpratni “uz vietas”. Viņu ieteikums ir apsvērt iespēju sazināties ar vidusskolām, lai izglītotu un iesaistītu skolēnus EPI procesā, jo īpaši valstīs, kurās minimālais parakstīšanas vecums ir samazināts līdz 16 un 17 gadiem. Apvienojot šīs stratēģijas, organizatori var efektīvi mobilizēt jauniešus un gūt atbalstu jūsu EPI.

Group of people putting hands together

Hannah Busing fotogrāfija uz Unsplash

Kā mudināt jauniešus iesaistīties brīvprātīgajā darbā saistībā ar jūsu EPI?

Jaunie organizatori norādīja, ka jauniešu iesaistīšana neaprobežojas tikai ar iniciatīvu parakstīšanu. Iniciatīvas organizatoriem ir vajadzīgi arī brīvprātīgie jaunieši, kas var ieguldīt savu laiku un centienus, lai sasniegtu šo mērķi. Šajā nolūkā ir svarīgi jau no paša sākuma iesaistīt jauniešus un jauniešu vadītas organizācijas EPI un skaidri informēt par iniciatīvas pamatuzdevumu un ietekmi. Ļoti noderīgi ir arī jau no paša sākuma veidot partnerības ar jauniešu vadītām organizācijām, lai tas kļūtu arī par daļu no to darba programmas, palielinot EPI partneru līdzatbildību. 

Secinājums

Jaunieši (vecumā no 15 līdz 29 gadiem) veido vairāk nekā 16 % no Eiropas Savienības kopējā iedzīvotāju skaita, un ir svarīgi, lai viņu viedoklis, bažas un vēlmes tiktu atspoguļotas Eiropas Savienības demokrātiskajā procesā. Iepriekšējo sekmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu piemēri vēlreiz apstiprina, ka jaunieši var būt veiksmīgi organizatori, aktīvi brīvprātīgie un nozīmīgi potenciālie parakstītāji. Jauniešu pašu iesaistīšanās tiek uzskatīta par būtisku, lai risinātu unikālās problēmas, ar kurām šodien saskaras jaunieši; tomēr informētība par Eiropas pilsoņu iniciatīvu kā līdzdalības demokrātijas instrumentu ES līmenī joprojām ir ļoti zema; organizatoriem ne vienmēr ir prasmes veidot jauniešiem paredzētu interesantu kampaņas saturu. Šīs ir problēmas, kuras var sekmīgi risināt, izmantojot šajā tīmekļseminārā gūto pieredzi un pieejamas citur forumā.

Skatīties visu tīmekļsemināru

Engaging Young People in Your ECI - What You Need to Know

 

Lasīt vairāk

Autori

Savannah Schuurbiers, Eiropas demokrātijas koordinatore, Eiropas Pilsoņu rīcības dienests (ECAS)
Categories
Laba prakse

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?