Przejdź do treści głównej
Forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej

Webinarium „Prowadzenie kampanii online promującej europejską inicjatywę obywatelską”, 2020 r.

Data początkowa: 16/06/2020
Data końcowa: 16/06/2020
Obecny status: Zamknięte
Data aktualizacji: 05/03/2021

Zaproszeni prelegenci: Olga Kikou – inicjatywa „End the Cage Age” (Zakończmy hodowlę klatkową), Meike Hartwig – platforma internetowa change.org

Prowadzący dyskusję: Petko Georgiew – ProMedia

Język: EN

Osoby, które nie wzięły udziału w webinarium, zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo (w języku angielskim). Dowiedzą się z niego, jakie są wyzwania związane z prowadzeniem w internecie kampanii promującej europejską inicjatywę obywatelską.

Olga Kikou, dyrektor biura ds. kontaktów z UE w organizacji Compassion in World Farming. Kieruje działaniami związanymi z UE w Compassion in World Farming – międzynarodowej organizacji z biurami i przedstawicielstwami w dziewięciu krajach europejskich, USA, Chinach i Republice Południowej Afryki. Celem tej organizacji jest poprawa dobrostanu zwierząt gospodarskich, położenie kresu przemysłowej hodowli zwierząt oraz osiągnięcie zrównoważonej produkcji żywności i zrównoważonego rolnictwa. Olga jest również osobą do kontaktu komitetu obywatelskiego inicjatywy „End the Cage Age”.

Meike Hartwig, wyższa rangą aktywistka z change.org. Działa na rzecz największej na świecie internetowej platformy change.org, na której można zamieszczać i promować petycje. Przed działalnością dla platformy change.org Meike pracowała w jednym z niemieckich ministerstw krajów związkowych. Jej wykształcenie akademickie obejmuje nauki polityczne, problematykę płci oraz badania nad pokojem i konfliktami. Najbardziej interesuje się demokracją, feminizmem, zrównoważonym rozwojem i społecznym wymiarem cyfryzacji. W ramach serwisu change.org wspiera osoby składające petycje w pomyślnym prowadzeniu kampanii.

Program webinarium

1. Słowo wstępne – Petko Georgiew [min. 0-5]

2. Informacje ogólne o europejskiej inicjatywie obywatelskiej przedstawione przez Petko Georgiewa [min. 5-15]

3. Wystąpienie Olgi Kikou na temat jej doświadczeń związanych z prowadzeniem kampanii promującej europejską inicjatywę obywatelską [min. 15-28]

4. Wystąpienie Meike Hartwig na temat prowadzenia kampanii online w czasach pandemii [min. 28-47]

5. Sesja pytań i odpowiedzi z udziałem uczestników webinarium i prelegentów [min. 47-61]

Podczas webinarium odpowiedziano na następujące pytania:

- W jaki sposób organizatorzy europejskiej inicjatywy obywatelskiej mogą określić swoje cele i zaplanować kampanię?

- W jaki sposób organizatorzy europejskiej inicjatywy obywatelskiej mogą na poziomie lokalnym pozyskać zwolenników inicjatywy i koordynować kampanię?

- Jak w „normalnych” czasach wygląda przebieg kampanii i jak dostosować go do sytuacji związanej z COVID-19?

Najważniejsze wnioski z webinarium:

- Wielka koalicja różnych organizacji jest bardzo ważna i bardzo pomocna. Jednak im więcej ludzi zostanie włączonych w działania, tym większa będzie potrzeba koordynacji. Z kolei koordynacja wymaga czasu. Ważne jest znalezienie właściwej równowagi.

- Ustalenie miejsca prowadzenia kampanii ma kluczowe znaczenie. Partnerzy lokalni muszą mieć poczucie, że jest to ich kampania.

- Aby zaangażować w nią decydentów i media, organizatorzy zawsze muszą im coś zaoferować w zamian. Organizatorzy nie powinni mieć konfrontacyjnej postawy wobec decydentów, lecz być otwarci na dialog.

 

Webinar: Campaigning online for your European citizens’ initiative

Slajdy z prezentacji

Meike Hartwig_Presentation Change.org_Webinar_16.06.2020
angielski
(3.26 MB - PDF)
Pobierz
Olga Kikou_Presentation_Webinar on online campaigning 16.6.2020
angielski
(5.95 MB - PDF)
Pobierz
Petko Georgiev_Webinar on Campaigning - Presentation
angielski
(574.85 KB - PDF)
Pobierz
Zastrzeżenie prawne: Opinie wyrażone na forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej odzwierciedlają wyłącznie punkt widzenia ich autorów i w żaden sposób nie mogą być utożsamiane ze stanowiskiem Komisji Europejskiej ani Unii Europejskiej.
Chcesz przystąpić do rejestracji inicjatywy?

Zamierzasz poprzeć inicjatywę? Szukasz informacji o trwających lub zakończonych inicjatywach?