Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Panaikinti mokesčių loofoles ir saugias krosnis už Šoro ribų

Autorius: Inactive user |
Atnaujinta: 25/05/2021 |
Peržiūrų skaičius: 1029

Daugelį dešimtmečių tarptautinės korporacijos ir turtingi asmenys naudojasi tarptautinėmis apmokestinimo sistemomis, kad sumažintų savo mokesčius beveik iki 0 proc. Nyderlandų, Airijos ir Liuksemburgo patronuojamosios įmonės yra įprastos tarptautinėms korporacijoms, o mažos salų šalys, pvz., Bahamos ar Kaimanų Salos, turi milijardus neapmokestinamųjų pajamų.

Nors mažesni mokesčiai ir specialios taisyklės pritraukia įmones ir asmenis trumpalaikei kelių mažų mokesčių šalių naudai, ilgalaikė žala viso pasaulio visuomenėms praranda trilijonus mokesčių.

Mažesnių mokesčių tarifų taikymas siekiant pritraukti korporacijas yra prasmingas, kai tokios bendrovės kuria darbo vietas ir gerovę šalyje, tačiau šiandienos pasaulyje produkto kūrimo ir pardavimo vieta yra atskira. Bendrovė perduoda darbo vietas į pigiausią šalį, o kitoje pasaulio pusėje – už savo produktų pardavimą.

Šalys, kuriose taikoma pernelyg konkurencinga mokesčių sistema arba kurios netgi sąmoningai veikia kaip mokesčių vengimo tarpininkės (Nyderlandų sandwichas), turi būti baudžiamos ir traukiamos atsakomybėn už jų daromą žalą.

Tokios bendrovės kaip „Google“, „Apple“ ir „Microsoft“ turi prisidėti prie visuomenės, kaip ir visos kitos įmonės, ir neturėtų būti viršesnės už įstatymus ir mokėti mažesnius mokesčius nei bet kuri kita mažesnė bendrovė.

Siekdama panaikinti visas mokesčių spragas ir saugų prieglobstį, ES turi siekti sukurti pernelyg plataus masto mokesčių sistemą, kurios kiekviena šalis laikytųsi. Jei bendrovė nenori mokėti mokesčių šalyje, iš kurios gauna milijardus pelno, jai turėtų būti skirta bauda nesumokėtų mokesčių suma arba jai turėtų būti uždrausta vykdyti bet kokią veiklą. ES turi didžiulę sverto jėgą ir gali nuspręsti uždrausti visos ES korporaciją, kurios nė viena bendrovė neskatintų mažesnių mokesčių.

2
Balsai

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

They don't even hide it. I get ads telling me that if I have a corporation I can pay just 1% Tax. If you visit their websites they give you lists with places you can open tax haven accounts. I put together a list from those websites. here is an image: https://mega.nz/file/7fY1hYTQ#NbqdFucM4kHVUweVZQ-cXLmnpuhYed3lAokWGq0SrB8

 

Inactive user | 27/06/2021

Būtų labai gerai, jei skaidrumo sumetimais galėtumėte dalytis sąrašu su kiekviena interneto svetaine. Kuo daugiau informacijos pateikiama, tuo geriau.

Inactive user | 12/05/2022

Taip pat turėtų būti paprasčiau apskaičiuoti mokesčių kodą, jei pilietis gyvena ne savo šalyje.

Mattia Antonini | 22/07/2022

HI, 

 

Ką tik radote savo idėją paskelbęs kasyklą. 
https://citizens-initiative-forum.europa.eu/discuss/idea/more-fair-way-demand-taxes-companies-operating-europewide-and-having-registered-office_en.

Tiesa, kad tai turi baigtis, nereikia taikyti sankcijų šalims, o tik įmonės turi dalytis mokesčiais su kiekviena šalimi pagal pajamas, gautas iš kiekvienos iš jų.

Gyvename suskaitmenintame pasaulyje, nelengva sužinoti, kur prekės gabenamos ir kur teikiama paslauga.
Pavyzdžiui,
bendrovė „Amazon“ 20 proc. savo pajamų gauna iš pardavimo Vokietijoje? tada moka mokesčius Vokietijoje, remiantis šiais 20 % pajamų. 

Tai taip paprasta, tačiau turime apie tai kalbėti daugiau ir tai turi būti padaryta Europos Parlamente.

thomas jamies | 24/10/2022

Vienintelis klausimas, kurįmataušiame straipsnyje, yra skirtingas apmokestinimas, su kuriuo susiduria kiekviena ES šalis. Visa kita informacija yra nuostabi.

Mattia Antonini | 25/10/2022

dėkojame už atsakymą.
Skirtingose šalyse taikomi skirtingi mokesčiai yra suprantami, ne visur, kur gyvenimo išlaidos yra vienodos, norėčiau gauti tokį patį darbo užmokestį, kurį turiu Vokietijoje ir gyvenau Kanarų saloje:)
Bendras ES apmokestinimas būtų sunkiai įgyvendinamas, nes darbo užmokestis Europoje yra per daug skirtingas.

Tačiau įmonėms sunkiau mokėti mokesčius pagal šalį, kurioje jos parduodamos.

Prekyba internetu yra skaidri.
Pavyzdys:
30 % „Amazon“ pajamų gaunama iš pardavimo Italijoje, o šie 30 % bus apmokestinami, nes bendrovė fiziškai yra Italijoje.

Tokia sistema taip pat galėtų sumažinti prie kiekvienos šalies sienų dirbančių mažųjų įmonių mokesčių slėpimą. Įsivaizduokite, kad pasienyje yra smulkus verslas, tačiau kai turite klientą kitoje pusėje, tėra grynieji pinigai, nes kas kada nors žino? Jei apmokestinimas neturi sienų, klientas bus „iš esmės įpareigotas“ prašyti kvito.  

Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.