Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Didesnis pajamų ir ekstremalaus turto apmokestinimas

Autorius: Inactive user |
Atnaujinta: 25/05/2021 |
Peržiūrų skaičius: 591

Nors pastaraisiais dešimtmečiais pasaulinė pajamų nelygybė mažėjo ir milijardai buvo pašalinti iš itin didelio skurdo (https://ourworldindata.org/global-economic-inequality#global-income-inequality-increased-for-2-centuries-and-is-now-falling), itin didelės pajamos ir itin didelis turtas per pastaruosius dešimtmečius nesikeitė arba kai kuriose šalyse netgi didėjo (https://ourworldindata.org/grapher/share-of-income-received-by-the-richest-1-of-the-population,).

Kadangi žmonės kasmet gauna milijonus arba milijardus pajamų, daugiau nei daugumos žmonių, dirbančių visą gyvenimą, pajamos ir daugiau nei kada nors sąmoningai galėtų išleisti, reikia nustatyti naują mokesčių už itin didelį turtą bazę.

Visoms metinėms pajamoms, viršijančioms 1 milijoną eurų, turėtų būti taikomas didesnis nei ankstesnis mokesčio tarifas, kuris būtų padidintas iki daugiau kaip 1 milijardo eurų per metus ir nebebūtų kraštutiniais mokesčiais.

Itin didelio turto apmokestinimas turėtų būti derinamas su didesniu prabangos prekių (jūrų, jachtų, papuošalų) ir antrinių ar tretinių namų, kurie naudojami ne pragyvenimui, o turtui kaupti, apmokestinimu, kol būstas tampa neprieinamas viduriniajai ir žemutinei klasei dėl didėjančių būsto kainų.

Siaubingos absurdiškos pinigų sumos taip pat turėtų būti neskatinamos. Milijardai eurų, esančių banko sąskaitoje, kuri nenaudojama, turėtų būti apmokestinama keliais procentais kiekvienais metais. Tai ypač reikalinga tarptautinėms korporacijoms, pavyzdžiui, „Apple“, „Google“ ir „Microsoft“, kurios saugo šimtus milijardų dolerių ir neketina jų naudoti.

ES gali tapti pirmaujančiu pavyzdžiu kurdama politiką, kuria suvienodinamas jos valstybių narių mokesčių standartas ir skatinama didesnė pajamų lygybė.

1
Balsavimas

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

Akivaizdūs turto kiekiai šiems asmenims suteikia per daug galių, kad jie kišasi ir mėgina propaguoti savo asmenines žmonijos vizijas arba bandyti kurti monopolijas. Jie piktnaudžiauja jiems suteikiamu turtu ir tampa neišrinkta vyriausybe, kaip matyti iš Google, Twitter, YouTube ir Facebook, bendradarbiaujančių cenzūruojant ir kontroliuojant masines. Netgi galia nubausti visą šalį, pvz., kai „Facebook“ uždarė prieigą prie Australijos. Arba sąskaitų ištrynimas, kai asmenims prireikė metų savo klientų bazei ir pajamoms sukurti be jokių pasekmių sau. Arba net uždarykite pirmininko paskyrą. To daryti negalima. Jie išnyktų, jei būtų nustatyta geroji viršutinė riba. Ir atsargumo sumetimais stebėti, kad nesutelktų savo turto, kad mėgintų įgyti galią ir monopolį visame pasaulyje, taip pat griežtas taisykles dėl to, ką jie gali ir negali daryti. Jie turi būti priversti ginti žmonių teises į laisvę, žodžio laisvę, medicinos teises ir laikytis medicinos etikos.

Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.