Nagranie z webinarium jest dostępne poniżej.
Prelegenci:
Elisa Lironi, dyrektor programu Europejska Demokracja, ECAS
Nils Kluger, Stop the Finning - Stop the Trade (Nie dla obcinania płetw rekinom i handlu nimi)
John Holland, Holland and Partners Communications
Język: PL
Osoby, które nie wzięły udziału w webinarium, zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo (w języku angielskim).
Program webinarium
1. Słowo wstępne oraz powitanie uczestników – Elisa Lironi
2. Wystąpienie na temat inicjatywy Stop Finning – Stop the Trade (Nie dla obcinania płetw rekinom i handlu nimi) – Nils Kluger
3. Odpowiedzi na pytania uczestników
4. Wystąpienie – John Holland, Holland and Partners Communications
5. Odpowiedzi na pytania uczestników
6. Uwagi końcowe
Podczas webinarium odpowiedziano na następujące pytania:
- W oparciu o doświadczenia z kampanią na rzecz inicjatywy Stop Finning – Stop the Trade, w jaki sposób mogli Państwo prowadzić skuteczną i udaną kampanię, podczas gdy okoliczności zewnętrzne, jak pandemia COVID-19, odwracały od niej uwagę społeczeństwa? Z jakich narzędzi Państwo korzystali i które z nich były najskuteczniejsze w prowadzeniu kampanii?
- Czy oprócz pandemii COVID-19 istniały inne okoliczności lub wydarzenia zewnętrzne, które utrudniały przeprowadzenie skutecznej kampanii? Jeśli tak, to czy mogą Państwo podać przykłady tego, jak udało się te przeszkody pokonać?
- Celem każdej inicjatywy jest zwiększenie jej widoczności wśród obywateli UE i ich wiedzy o inicjatywie w celu zebrania 1 mln podpisów. - W jaki sposób prowadzą Państwo skuteczną kampanię, kiedy zewnętrzne okoliczności i wydarzenia odwracają od niej uwagę społeczeństwa? - Jakie narzędzia można wykorzystać do przeprowadzenia skutecznej kampanii?
- Jakie są najważniejsze wskazówki i najlepsze praktyki, którymi mogą się Państwo podzielić z publicznością, w zakresie prowadzenia kampanii w trudnych czasach spowodowanych okolicznościami zewnętrznymi, tj. pandemią COVID-19 czy kryzysem ukraińskim?
Najważniejsze wnioski z webinarium:
- Włączenie do swoich działań osób, które popierają inicjatywę swoimi podpisami, zaproszenie ich do udziału w inicjatywie jako wolontariusze, co owocuje podtrzymaniem ich zaangażowania na rzecz inicjatywy i pomaga w rozpowszechnianiu informacji o inicjatywie wśród innych obywateli.
- Stworzenie oddzielnego konta w mediach społecznościowych na potrzeby danej inicjatywy.
- Dbanie o ogólny wpływ inicjatywy. Osoby, które podpiszą się pod inicjatywą, powinny móc zobaczyć jej wpływ.
- Nagłośnienie inicjatywy jak najbliżej obywateli i prezentowanie jej wpływu.
- Wykorzystanie materiałów wizualnych, które nie wymagają dużej ilości tekstu – jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów.
Speakers: John Holland , Nils Kluger , Elisa Lironi