Przejdź do treści głównej
Forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej

Obywatele dyskutują o #FutureOfEurope na forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej

Data aktualizacji: 06/01/2021

Forumeuropejskiej inicjatywy obywatelskiej jest już dostępne dla wszystkich, którzy mogą proponować pomysły dotyczące nowych inicjatyw. Internetowa platforma współpracy oferuje otwartą przestrzeń do łączenia się, debaty, wymiany doświadczeń i budowania sieci z obywatelami, którzy są pasjonujący w podobnych kwestiach.   

Otwarte na pomysły

Do tej pory na stronie dyskusyjnej Forum zaproponowano siedem pomysłów na inicjatywy, przy różnym stopniu interakcji, wsparciu ze strony innych użytkowników i wyrafinowaniu. Niektóre pomysły mają na celu zwiększenie świadomości na temat UE i przybliżenie jej obywatelom.

Obejmują one propozycję „zwiększenia, umożliwienia i promowania korzystania z flagi UE”, w której wzywa się do częstszego korzystania z flagi obok flag państw członkowskich lub ich zastępowania; innymi słowy, by zmienić motto UE z „zjednoczonej w różnorodności” na „zjednoczoną Unię Europejską” w celu zbliżenia instytucji do obywateli.

Chociaż nie wszystkie pomysły można uznać za inicjatywy obywatelskie w obecnym kształcie, są one otwarte na dalszy rozwój. Wyrazić swoją opinię!

Wyraź swoją opinię

Inne pomysły przedstawione na forum są bardziej szczegółowe i mają na celu stworzenie ogólnounijnej sieci zwolenników i potencjalnych organizatorów, takich jak wniosek w sprawie „Skutecznych praw politycznych dla przemieszczających się obywateli”. Innym pomysłem jest już pełnoprawny projekt europejskiej inicjatywy obywatelskiej wzywający do „ogólnego prawa” do głosowania dla obywateli w całej Europie poza wyborami lokalnymi i europejskimi. W inicjatywie stwierdzono, że takie prawa wzmocniłyby demokrację europejską, jednocześnie przyznając UE ważniejszą rolę w wyborach. Co pan o tym sądzi? Weź udział w rozmowie.

Znajdziesz również pomysły dotyczące opodatkowania handlu z zainteresowaniem konsumentów; w sprawie wprowadzania depozytów na wszystkie produkty konsumpcyjne w celu zachęcenia do powstania nowej branży sortującej i przejścia na realną gospodarkę o obiegu zamkniętym; oraz ostateczne wyrównanie wszystkich wynagrodzeń, emerytur i opieki społecznej we wszystkich państwach członkowskich UE, aby pomóc ograniczyć dyskryminację, deprywację i pomóc osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji.

Jeśli jesteś zainteresowany którąkolwiek z tych propozycji i chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami lub przedstawić własne pomysły, odwiedź forum i zarejestruj się jako użytkownik. Weź udział w rozmowie i podziel się swoimi pomysłami teraz!

Autorzy

Forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej

Napisz komentarz

Aby dodać uwagi, należy się uwierzytelnić lub zarejestrować.
Zastrzeżenie prawne: Opinie wyrażone na forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej odzwierciedlają wyłącznie punkt widzenia ich autorów i w żaden sposób nie mogą być utożsamiane ze stanowiskiem Komisji Europejskiej ani Unii Europejskiej.