Pilsoņu, kuri parasti neiesaistās pilsoniskajā aktīvismā, iesaistīšana Eiropas pilsoņu iniciatīvās, kā liecina nosaukums, rada unikālas problēmas, bet var būt arī jaunu iespēju atslēga. Nesenā tīmekļseminārā “Iesaistesatraisīšana: Stratēģijas, lai sasniegtu un aktivizētu iniciatīvu “Neiesaistīta jūsu EPI”,”iniciatīvas organizatori un iesaistes eksperti dalījās atziņās par šo svarīgo tematu. Šajā tīmekļseminārā piedalījās Alessandra Cardaci, “Debating Europe” plānošanas un darbību vadītāja, Gauthier Hansel, EPI organizators no iniciatīvas “Lielas bagātības aplikšana ar nodokļiem, lai finansētu ekoloģisko un sociālo pārkārtošanos” (Tax the Rich), un Kristina Krajnc, “My Voice, My Choice” komunikācijas vadītāja: Drošu un pieejamu abortu iniciatīva. Kopā viņi pētīja dažādas stratēģijas un atziņas, kas gūtas to centienos mobilizēt iedzīvotājus visā Eiropā.
Jūnija tīmekļsemināraekrānuzņēmums Uzstājās: Alessandra Cardaci, Kristina Krajnc un Gauthier Hansel
Izpratne par izaicinājumu
Lai iesaistītu neiesaistītus iedzīvotājus, ir vajadzīgas inovatīvas pieejas, kas pārsniedz tradicionālās metodes. Alessandra Cardaci, Debating Europe Programming and Operations vadītāja, uzsvēra, cik svarīgi ir izmantot pārbaudītu metodiku, lai efektīvi iesaistītu iedzīvotājus savos projektos. Debates par Eiropu — Eiropas draugu iekšējā pilsoņu iesaistes nodaļa — strādā pie tā, lai veicinātu dialogu un pilsoņu idejas un nodotu tās tieši politikas veidotājiem nolūkā veidot iekļaujošāku, ilgtspējīgāku un tālredzīgāku Eiropu. Viens no veidiem, kā debates par Eiropu iesaista iedzīvotājus, ir fokusa grupu izmantošana — metode, kas ļauj dalībniekiem padziļināti un jēgpilni diskutēt. Šīs fokusa grupas tagad darbojas vairākās valodās, lai nodrošinātu iekļautību, jo “ne visi var tik brīvi iesaistīties angļu valodā”. Alessandra Cardaci uzsvēra, ka EPI organizatoriem, kad vien iespējams, būtu jātulko sava kampaņa, lai sasniegtu iedzīvotājus, kuri neprot angļu valodu. Vietējā pieeja ir būtiska, iesaistot iedzīvotājus, kuri, iespējams, nav informēti par jūsu kampaņu.
Alessandra Cardaci uzsvēra, ka ir svarīgi sekot līdzi ne tikai līdzdalībai un iesaistei, “lai būtu skaidrs process un ļautu cilvēkiem saprast, ko jūs darāt ar saviem datiem.” Organizējot EPI, ir svarīgi informēt pilsoņus, kuri ir atbalstījuši jūsu EPI, par to, kas notiks tālāk un ko jūs lūdzat darīt politikas veidotājiem. Tas liek iedzīvotājiem justies sadzirdētiem un piedalīties jūsu kampaņā, kā rezultātā var palielināties viņu iesaiste.
Gauthier Hansel uzsvēra digitālo stratēģiju nozīmi plašākas auditorijas sasniegšanā. Īpaši efektīva metode, ko izmanto kampaņa Tax the Rich, ir saziņa pa e-pastu. No savas pieredzes viņš norādīja, ka e-pasti parasti piesaista lielāku uzmanību un rada labākas atbildes salīdzinājumā ar sociālo mediju ierakstiem. Viņš minēja vienu svarīgu piemēru tam, kā Oxfam International ar vairāk nekā 800 000 sekotāju vietnē X atbalstīja iniciatīvu Tax the Rich ar sociālo mediju kampaņu, kuras rezultātā tika savākti tikai daži simti parakstu. Šis piemērs liecina, ka plaša sekošana sociālajos medijos ne vienmēr var palielināt atbalstu vai radīt daudzus parakstus. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka e-pasta pieejai ir vajadzīga plaša kontaktu datubāze, ko var veidot partnerībās ar organizācijām, kuras atbalsta EPI.
E-pasta ziņojumā nevajadzētu iekļaut pārāk daudz teksta, un valodai vajadzētu būt vienkāršai, lai ziņojumu varētu efektīvi paziņot un saprast. E-pastā Tax the Rich ir sniegti arī skaidri norādījumi ar attēliem, kuros paskaidrots, kā parakstīt iniciatīvu.
Partnerību loma
Partnerībām ir izšķiroša nozīme EPI tvēruma paplašināšanā. Alessandra Cardaci norādīja, ka sadarbība ar pilsoniskās sabiedrības organizācijām ir būtiska. Šīs organizācijas apvieno savus tīklus un auditoriju, palīdzot dažādot iesaistīto iedzīvotāju loku. Papildus tradicionālajiem partneriem, piemēram, federālistu organizācijām, Debating Europe sadarbojas ar plašu partneru loku, sākot no studentu grupām līdz LGBTQ+ organizācijām, lai nodrošinātu plašu un iekļaujošu iesaisti.
Stimuli, piemēram, ziedojumu solījumi labdarības organizācijām līdzdalības gadījumā, var palīdzēt veicināt interesi un iesaistīšanos. Kā norādīja Alessandra Cardaci, “kad viņi piedalās, viņi patiešām bauda pieredzi, jo pilsoņi vēlas runāt un dalīties”.
Piemēram, iniciatīva “Nodokļi bagātam” sadarbojas ar dažādām politiskajām un sociālajām organizācijām visā Eiropā. Šīs alianses ne tikai paplašina savu tvērumu, bet arī pastiprina sava mērķa leģitimitāti. Turklāt sadarbība ar Oxfam Denmark, lai nosūtītu biļetenus, ļāva iniciatīvai Tax the Rich ievērojami palielināt to tvērumu un iesaisti: “no dažiem parakstiem Dānijā mēs esam savākuši vairāk nekā 8000 parakstu un tuvojamies valsts sliekšņa sasniegšanai.”
Tomēr Gauthier Hansel arī paskaidroja, ka, lai gan iniciatīvu uzsāka Beļģijas Sociālistiskās partijas vadītājs Paul Magnette un Francijas EP deputāts Aurore Lalucq, kas sniedza ievērojamu atbalstu iniciatīvai, tas varētu arī biedēt dažas organizācijas, kuras dod priekšroku palikt politiski neatkarīgas. Iniciatīvas varētu uzsākt neitrālākā veidā, samazinot politisko atbalstu, lai “pārsūdzētu plašākai auditorijai un nodrošinātu atbalstu no plašāka organizāciju loka”.
Kristīna Krajnca dalījās savā pieredzē par iedzīvotāju mobilizāciju. Iniciatīva “Mana balss, mana izvēle” ir ieguvusi vairāk nekā 250 atbalsta organizāciju tīklu. Kristina Krajnc min ideju “izlauzties no burbuļa”, kas šīs iniciatīvas gadījumā būtu reproduktīvās veselības organizācijas vai veselības aprūpes sniedzēji, jomās, kas varētu šķist ļoti attālas. Kampaņu ir atbalstījusi Čehijas kāpšanas asociācija, kā arī ietekmīgas balsis, aktieri un grupas. Šī stratēģija ļauj iniciatīvai uzrunāt auditoriju, kas nedarbojas aborta tiesību jomā.
Šķēršļu pārvarēšana
Katrs runātājs uzsvēra dažādus šķēršļus iesaistei un to, kā viņi tos novērš. Alessandra Cardaci norādīja, ka ir jāpievērš uzmanība izmantotajai valodai, jo formulējumam vajadzētu būt pieejamam un saprotamam, t. i., “Vai jūs būtu gatavs atteikties no savas automašīnas?”, nevis tieši jālūdz iedzīvotāju viedoklis par Eiropas zaļo kursu.
Gauthier Hansel apsprieda loģistikas problēmas, kas saistītas ar digitālās kampaņas vadīšanu. Iniciatīvai īpaši paredzēta tīmekļa vietne nodrošina, ka organizatoriem ir pilnīga kontrole pār savu saziņu. Vizuālos materiālus un aprakstus var personalizēt un padarīt saistošākus. Īpaša tīmekļa vietne ir centralizēts centrs, kurā atbalstītāji var atrast visu nepieciešamo informāciju par iniciatīvu un iespējamo iesaisti, piemēram, tiešu saiti uz iniciatīvas parakstīšanu, kā arī īsus integrētus video, informāciju par organizatoriem, partneriem un sadaļu “Biežāk uzdotie jautājumi”.
Kristina Krajnc uzsvēra, cik svarīgi ir padarīt parakstīšanu pēc iespējas vienkāršāku, jo “viena miljona parakstu iegūšana ir sarežģīts uzdevums”. Iniciatīvas “My Voice My Choice” galvenais uzdevums drīzāk ir pārveide, nevis pamanāmība un iesaiste: no 2 miljoniem tīmekļa vietnes apmeklējumu tikai ceturtā daļa tika pārveidota par parakstiem.
Gūtās atziņas un virzība uz priekšu
Tīmekļsemināra dalībnieki uzsvēra vairākas svarīgas mācības, lai sekmīgi iesaistītu neiesaistītus iedzīvotājus:
1. Digitālo rīku sviras efekts: Izmantojiet e-pastus un biļetenus, lai piesaistītu uzmanību un veicinātu līdzdalību.
2. Veidot spēcīgas partnerības: Sadarboties ar dažādām organizācijām, lai paplašinātu sasniedzamību un uzticamību.
3. Pielāgošanās kultūras atšķirībām: Atzīt un pielāgoties kultūras niansēm, iesaistoties dažādās dalībvalstīs.
4. Vienkāršot līdzdalību: Padariet to viegli un ērti, lai cilvēki varētu iesaistīties, izmantojot pieejamu un relatable komunikāciju.
Visbeidzot, lai neiesaistītu pilsoņus Eiropas pilsoņu iniciatīvas (EPI) procesā, ir vajadzīga daudzpusīga pieeja, kas apvieno tradicionālās metodes ar inovatīvām digitālajām stratēģijām. Spēcīgu partnerību veidošana ar dažādām organizācijām, piemēram, studentu grupām vai LGBTQ+ organizācijām, var ievērojami paplašināt iniciatīvu tvērumu un leģitimitāti. Izšķiroša nozīme ir kultūras sensitivitātei; dažādu iesaistes līmeņu atzīšana un pielāgošanās tiem dažādās valstīs nodrošina iekļautību. To var panākt, nodrošinot, ka jūsu kampaņa ir vairākās valodās, un izmantojot pieejamu un relatable valodu.
Digitālie rīki ir ļoti svarīgi mūsdienīgai iesaistei. Piemēram, kampaņā "Nodoklis bagātniekam" tika konstatēts, ka e-pasta ziņojumi ir efektīvāki nekā sociālie mediji. Sekmīgām e-pasta kampaņām un biļeteniem ir vajadzīga stabila datubāze, kas veidota, izmantojot partnerības, un tai vajadzētu būt skaidrai, kodolīgai un vizuāli saistošai, lai piesaistītu uzmanību un veicinātu līdzdalību. Dalības procesa vienkāršošana, piemēram, izmantojot lietotājdraudzīgas tīmekļa vietnes ar vienkāršiem norādījumiem, palīdz pārvērst interesi darbībā.
Tīmekļseminārā tika uzsvērts, ka, izmantojot pareizās stratēģijas un apņemšanos veicināt iekļautību, ir iespējams mobilizēt daudzveidīgu un ieinteresētu pilsoniskumu visā Eiropā. Apvienojot tradicionālās metodes ar inovatīvām digitālām pieejām, pielāgojoties kultūras atšķirībām un vienkāršojot līdzdalību, iniciatīvas var ievērojami palielināt to tvērumu un ietekmi, veicinot iekļaujošāku un līdzdalīgāku Eiropas Savienību.
Lasīt vairāk
- Veiksmes atraisīšana: Būtiski padomi ikvienai Eiropas pilsoņu iniciatīvas kampaņai
- Ietekmētāju spēka izmantošana: Galvenie ieguvumi jūsu kampaņām
- Padariet to zināmu, padariet to jautru, parādiet viņiem ietekmi!
- Valstu pilsonisko platformu iesaistīšana var veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos Eiropas pilsoņu iniciatīvās
- Eiropas pilsoņu iniciatīvai ir vēl vairāk jādažādo līdzdalība ES
Autori
Hektors DreiksEiropas demokrātijas prakse ECAS
- Categories
Ierakstīt komentāru
Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.